Výstup na Sněžku

Informace pro účastníky

Tělocvična jednota Dolní Kalná Vás zve na 47. ročník 50 km pochodu za východem slunce na Sněžku.

Datum: pochod se uskuteční v pátek 28. července 2023.

Start: je mezi 17:00 a 20:00 od sokolovny v Dolní Kalné.

Cíl: Špindlerův Mlýn u Dívčích lávek přibližně v 7:00 hod. dne 29. 7. 2023 (poslední autobus odjíždí v 10:00).

Startovné: 50 Kč.

Trasa: Z D. Kalné – H. Kalná - Kunčice nad Labem – (pod nákladní lanovkou) – Lánov – přes Fořt – Čistá v Krkonoších – Černý Důl, na náměstí kontrola č.1 modrá tur. zn. – Hrnčířské boudy – červená tur. zn. - Lyžařská bouda – Chalupa na Rozcestí – Luční bouda (zavřená) – modré tur. zn. – býv. Obří bouda – červená tur. zn. – Sněžka kontrola č.2. U Poštovny – sledování východu slunce 5:20 zpáteční cesta – Luční bouda – po modré tur. značce údolím bílého Labe do Špindlerova Mlýna k Dívčím lávkám, cíl pochodu. Návrat zajištěn autobusy zpět do Dolní Kalné nebo Vrchlabí.

Doprava: je zajištěna autobusy ze Špindlerova Mlýna - Dívčí lávky do Vrchlabí a do Dolní Kalné.

Ubytování: pro stan se vždy místo najde v kempu u koupaliště v Dolní Kalné. Ubytování v chatkách nutno předem rezervovat, bývají v sezóně obsazené.

Zavazadla: je možno uložit na startu v sokolovně, případně Vám je odvezeme do cíle ve Špindlerově Mlýně.

Občerstvení: zajištěno v prostoru startu odpoledne i druhý den ráno po návratu, dále na trase pochodu: nad Horní Kalnou občerstvovačka kalenských skautů, Kunčice nad Labem - restaurace na hřišti a nádražní restaurace, Čistá v Krkonoších, Černý Důl (na náměstí restaurace Pošta, nad náměstím restaurace u Švandů), Lesní bouda, Lyžařská bouda, Na Rozcestí, Sněžka (Poštovna, bufet na lanovce), v cíli U Dívčí lávky.

Nutno s sebou: baterku, jde se celou noc. Měsíc bude 1. srpna v úplňku, je naděje, že bude svítit na cestu. OP - jde se po státní hranici!

Mapa: nejlépe Edice Klubu českých turistů Podkrkonoší č. 23 a Krkonoše č. 22.

Geocaching: pro majitele turistických GPS a hledačů kešek je od roku 2008 k dispozici v rámci pochodu multikeška. Více informací zde.

Suvenýry: Trika, účastnické dřevěné placky, absolventské vizitky, sběratelské karty, hrníčky a broušené poháry s motivem Sněžky atd.

Doprovodný program: Pravděpodobně stejně jako vloni a to jen v pátek při startu - občerstvení a muzika.

Valid XHTML 1.0 Strict © 2023, Lubomír Dědek